Muj pribeh

Domů
Trenuj se mnou
Rezervace
Termíny
Můj Priběh

Michaela Fojtlova

Intuitivní Čtení
Reiki Léčení
ThetaHealing® Master, Lečitel a Instruktor

Od útlého věku jsem byla veden životníma okolnostma k pochopení ruzných smyslu života. V deseti letech jsem měl první duchovní zasvěcení prostřednictvím prožití “blízkosti smrti”, která mi umožnil podívat se tváří v tvář smrti. Od te body jsem byla požehnána pracovat s učiteli a mistry s hlubokouk moudrostí a poznáním.

Trénovala jsem v mnoha modalitách a vážím si je všechny pro jejich vlastní jedinečný dar, který mi umožňuje abych vás mohla vést jak bude za potřeby.

Nabízí duchovního prostoru k vnitrnímu rustu, konzultace a práce a léčecí energie byly vždy součástí mého života a to mi umožnilo přijít na místo, kde to vše může nabídnout vám na profesionalni urovni. Věřím, že všichni máme vnitřní touhu byt součástí, sounáležet a být laskavý jeden k druhemu. Každý z nás má jiný způsob jak to vyjádřit a sdílet.Společně tak můžeme přinést více světla a jasnost do vašeho života, rozšířit váš potenciál a vytvořit změnu ve vašem živatě kterou jste vždycky chtěl dosáhnout….

Díky mé osobní zkušenosti se specializuje na práci s depresí, fyzické zranění, poruch příjmu potravy, autoimunitní onemocnění, problémy s oplodněním, s ohrožením vlastního života a ruznýma

formama závislostí.

Také jsem pomáhal klientům s různými rodinými vztahy a životnímy situacemi and

kritickými událostmi, jako je rozvod, přilišná sebekritika a problémy se sebevědomým,

ale i s tělesnou váhou, rakovinou, ruznými duševními choroby a s přechodem umírání

a smrti.

Zda budeme pracovat na mentální, fyzické, emocionální nebo duchovní úrovni, jsem to pro vás abych vám nabídla prostor k léčení , aby jste se mohli “přesunout za veškeré prekážky”.

S Láskou

Michaela (Myška)

46510863_10156848117238501_7232014229635

54525722_2345213508824323_53632313187106

Mirracle happens all the time.

Testemony of Hafren Thomson

When I was 18 years old I was diagnosed with PCOS and amenorrhea. The combination meant

that I would never be able to have children. Year after year, different doctors and specialists

confirmed the devastating news to me.

So I also started doing everything I could to heal my body and try and get it to function like a

“normal” woman. My husband taught me that diagnoses were not always the end result,

sometimes they were just the beginning. The diagnoses would tell us what is wrong, and then we

can fix it. This group of friends hung out regularly and in their presence I began finding tools to

allow my body to right itself. It is among this group of friends that I met Myshka. She in my

opinion, was the leader of all things health related among us. She led us in health centred practices

such as chanting, yoga and the art of healthy eating. In our times together, she taught me how to listen to my body, to trust that my body would let me know what it needs when it comes to food and what it wants in order to heal. Her belief in the bodies ability to totally heal itself when given the chance was so contagious and I wanted to be around her energy all the time. I wanted her positive vibes to penetrate into me so that I could walk in hope and health like she did. In a Reiki session she facilitated for me, I was lying on the table feeling desperate.

10 years had passed since I was first told I would be childless and I had begun to give up. I already made plans of using a surrogate mother or perhaps adopting instead. I had already been to see the gynaecologist and he told me that the PCOS was being well managed. I felt so happy. But that I still had amenorrhea. My heart sank. How can a woman with not enough female hormones and no periods get pregnant? The healing vibes coming from her sent a peace washing over me. She then lay hands on my stomach and paused. I began to imagine myself having children and I started crying in my heart because I thought “this is mean, it will never happen, I’ve tried so many things, what else can I do?” She then spoke to me which was not her usual practice, and said “Jesus came into the room.” I thought this was strange because I did not know her to be a believe of Christ. As though knowing my puzzlement, she said “He is here for you. He is here because you believe in Him. I have never met Jesus before. But He is standing here next to me and watching over you. He is telling me that you will have children. You are going to have children.I can see that you guys know each other very well and that you have a very powerful and deep loving relationship. He is here because He really loves you.” I started crying and felt like my tummy was shaking or vibrating or something.

Myshka told me she had never had that encounter before and found it fascinating. Four months later, I got pregnant. Today, my baby is 8 months and is full of health and joy. I first give thanks to Jesus for His love for me, for even visiting me at Myshka’s house to encourage me, for being my healer and for making my dreams come true and giving me a baby. I also give thanks to Myshka because this would never have happened without her. The wisdom of all kinds that she imparted in me, the hours spent together, the advice and suggestions, love, attention and nurturing she gave are indescribable and I will always be grateful to the gift of life, healing, and a beautiful baby boy that are now here because of her faithfulness.

53211735_554036398451685_111128407729976